Archiwum

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

W sobotnie popołudnie, już po zakończeniu żałoby narodowej ogłoszonej po śmierci Papieża Jana Pawła II, zespół Wołomińskiego Klubu Sportowego „Huragan” gościł III zespół Zwar Międzylesie. Spotkanie miało duże znaczenie dla układu tabeli II grupy ligi okręgowej, ponieważ zwycięstwo lub remis naszego zespołu dawał możliwość zajęcia przynajmniej drugiego miejsca i walczenia w barażach o awans MLS.

Od początkowego gwizdka sędziego Andrzeja Bartosza obydwa zespoły starały się opanować środkową strefę boiska. Zamysł udał się obydwu drużynom, dlatego gra była prowadzona głównie w tej części boiska. Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, jednak strzał jednego z napastników rywali pewnie wyłapał Tomasz Wojdyna. W 23 minucie również Huragan doprowadził do sytuacji bramkowej, ale świetny strzał z woleja Marka Milewskiego w kapitalny sposób obronił bramkarz Zwaru.

Po zmianie stron zespół Huraganu atakował śmielej i pod bramką rywali kilkakrotnie zrobiło się gorąco. W 58 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Marek Milewski, niestety, jego strzał z linii bramkowej wybili obrońcy Zwaru. W 68 minucie w polu karnym został sfaulowany Marek Milewski, na co natychmiast zareagował sędzia Bartosz wskazując rzut karny. Mariusz Olejewski pewnie trafił w bramkę i tym samym zespół gospodarzy objął prowadzenie meczu. Jednak piłkarze Zwaru nie załamali się utratą bramki i w 72 minucie przeprowadzili lewą stroną boiska szybką kontrę. Piłka została przerzucona na prawą stronę, gdzie Kowalski wykorzystując niezdecydowanie obrońców, płaskim strzałem po ziemi doprowadził do remisu. W odpowiedzi zespół Huraganu przystąpił do zdecydowanych ataków, stwarzając kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Najpierw bardzo dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Słomski, jednak bramkarz Zwaru obronił ten strzał. W 86 minucie Słomski ponownie miał szansę na zdobycie zwycięskiego gola, ale jego strzał, ku rozpaczy wołomińskich kibiców, trafił w boczną bramkę. Remisowy wynik meczu nie krzywdzi żadnego z zespołów, natomiast zespół Huraganu wykonał wielki krok w kierunku dalszej walki o wymarzony awans.

Bramki dla Huraganu zdobyli: Mariusz Olejewski (68, rzut karny) Żółte kartki: Rafał Klimkowski (33), Andrzej Greloch (73), Marek Wojdyna (61) Sędzia: Andrzej Bartosz

Skład Huraganu: Tomasz Wojdyna – Mariusz Olejewski, Paweł Chaciński, Maciej Gostyński, Łukasz Porucznik – Andrzej Greloch, Kamil Rakowski, Rafał Klimkowski, Piotr Więch – Marek Milewski, Grzegorz Marchewka (Krzysztof Słomski).

Oprac. A.B.

Wieści Podwarszawskie Nr 16 (731)
24 IV 2005

Skip to content