Archiwum

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Do pięciu razy sztuka

W przedostatnią sobotę (16 kwietnia) piłkarze PWKS Huragan Wołomin gościli na boisku w Józefowie, gdzie spotkali się w meczu XIX kolejki LO z drużyną Józefowii.

Spotkanie rozpoczęło się dość pechowo dla Huraganu, ponieważ już w 8 minucie meczu sędzia ukarał Rafała Klimkowskiego czerwoną kartką za dyskusję. W naszym zespole zapanował chaos, a piłkarze obu stron wręcz prześcigali się w niecelnych podaniach. Wcześniej z letargu obudził się Huragan i zaczął stwarzać sytuacje strzeleckie pod bramką rywala. W 22 minucie kapitalnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Marek Milewski, ale bramkarz gospodarzy wspaniałą robinsonadą wybił piłkę na róg. Pięń minut później strzał Krzysztofa Słomskiego trafił w słupek. Jednak, zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka, w 32 minucie do piłki bitej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Marek Milewski i strzałem głową zdobył prowadzenie dla Huraganu. Po zdobyciu bramki nasz zespół całkowicie opanował grę i raz po raz groźnie atakował. W 43 minucie na strzał z 22 metrów zdecydował się Łukasz Porucznik, jego precyzyjne uderzenie tuż koło słupka zaskoczyło dobrze dotychczas interweniującego bramkarza Józefowii.

Po zmianie stron Huragan nadal atakował. W 60 minucie prawą stroną boiska zaatakował Greloch, wspaniale dośrodkował, a Marek Milewski nie marnuje takich okazji. Po zdobyciu trzeciej bramki trener Greloch dokonał zmiany, w miejsce Słomskiego wszedł Grzegorz Marchewka, który zaraz po wejściu na boisko strzałem głową zdobył kolejną bramkę dla naszego zespołu. Po zdobyciu czwartego gola i dokonaniu kolejnych zmian zespół Huraganu, zadowolony z wysokiego prowadzenia zaczął seryjnie popełniać błędy w obronie, by w ciągu 5 minut stracić dwie bramki. Ostra reprymenda trenera Grelocha dała natychmiastowy skutek, gdyż w 88 minucie Kamil Rakowski uciekł obrońcom, dośrodkował pod bramkę rywali, gdzie po nieporozumieniu bramkarza z jednym z zawodników gospodarzy, piłka po raz kolejny wpadła do bramki rywali.

Józefowia Józefów – HURAGAN 2:5 (0:2)

Bramki dla Huraganu zdobyli: Marek Milewski (32, 60), Łukasz Porucznik (43) Grzegorz Marchewka (68), bramka samobójcza (88). Czerwona kartka: Rafał Klimkowski (8) Żółte kartki: Mariusz Olejewski (43)

Skład Huraganu: Ryszkowski, Olejewski, Chaciński, Gostyński, Porucznik – Greloch (Rakowski R), Rakowski, Klimkowski, Więch, (Wojdyna M), Milewski (Szczupak), Słomski (Marchewka)

Wieści Podwarszawskie Nr 17 (732)
1 V 2005

Skip to content