Archiwum

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Zła passa Huraganu przełamana

W XX kolejce IV ligi I grupy wołomiński Huragan podejmował na własnym boisku Wkrę Żuromin, która plasuje się w tabeli o cztery pozycje wyżej.

Bardzo dobry mecz zagrali gospodarze, cały czas wyraźnie przeważając nad przyjezdnymi. Ale pierwszą groźną sytuację podbramkową stworzyła Wkra. W 10 minucie Maciej Sikorski trzykrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej. Pierwszy groźny strzał na bramkę gości oddał Krzysztof Słomski, ale bramkarz obronił. W ciągu kolejnych 10 minut bramkarz gości musiał się napracować, aby utrzymać zerowe konto. Obronił strzały Grzegorza Szczepańskiego, Pawła Chacińskiego i Wojciecha Prygiesa. W 35 minucie Wojciech Bieńkowski oddał strzał, ale bramkarz wybił futbolówkę, którą dobił Zbigniew Turek. Pech chciał, że futbolówka odbiła się od poprzeczki, linii bramkowej i wypadła z bramki, ku zadowoleniu gości. Do końca pierwszej części spotkania wynik pozostał niezmieniony 0:0.

W drugiej odsłonie gospodarze od początku starali się pozostawać tylko na połowie Wkry. W 56 minucie Marek Mielewski oddał strzał, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 57 minucie kolejna szansa zmarnowana. Mariusz Stępniak strzałem zza pola karnego trafił w słupek. Starania wołominiaków nie spełzły na niczym. W 68 minucie Wojciech Bieńkowski popisał się pięknym strzałem z 16 metrów w okienko bramki Wkry, nie dając bramkarzowi gości szans na obronę. W 71 i 72 minucie ten sam zawodnik rozochocony zdobytą bramką kilkakrotnie próbował tej samej sztuczki, niestety za każdym razem piłka mijała bramkę nad poprzeczką. Do końca spotkania wynik nie zmienił się. Huragan pokonał Wkrę Omegę Żuromin 1:0.

Skład Huraganu: Paweł Chaciński, Maciej Sikorski, Wojciech Bieńkowski,Zbigniew Turek, Marek Mielewski, Waldemar Kalinowski, Krzysztof Słomski, Grzegorz Szczepański, Paweł Niemierka, Daniel Wielądek, Adam Roguski, Wojciech Prygies, Mariusz Stępniak, Mariusz Badura.

Wieści Podwarszawskie Nr 14 (473)
9 kwietnia 2000

Skip to content