25/04/2024

Zasłużone zwycięstwo

13 czerwca Huragan Wołomin w 33. kolejce rozgrywek o Mistrzostwo IV Ligi Warszawsko-Mazurskiej podejmował na własnym boisku MKS Ciechanów. Huragan, choć miał pewne utrzymanie się w IV lidze wyszedł na boisko bardzo skoncentrowany.

Już w 2 minucie spotkania po faulu bramkarza gości na Robercie Kaczmarku sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę w 3 minucie przemienił w bramkę Grzegorz Markowski. Od tej pory gra odbywała się pod dyktando gospodarzy. W 16 minucie z podania Grzegorza Wróblewskiego strzelał Grzegorz Szczepański, ale piłka po jego strzale mija bramkę tuż obok słupka. W 19 minucie efektowna indywidualna akcja Mariusza Badura. Niestety, piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki Marka Kamińskiego. Niespełna minutę później po rzucie rożnym wybijanym przez Grzegorza Szczepańskiego główkował Robert Kaczmarek, ale po raz kolejny piłka mija bramkę tuż nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy dogodnej sytuacji nie wykorzystał Krzysztof Słomski (z dośrodkowania Adama Jankowskiego). W 40 minucie przed stratą bramki ratuje Huragan Łukasz Kopczyński, który obronił bardzo groźny strzał Mariusza Kijewskigo. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą Huraganu 1:0.

W drugiej połowie już od samego początku wołominiacy nie wykorzystują dogodnych sytuacji. W 52″ Krzysztof Słomski (po indywidualnej akcji) i 56″ Paweł Chaciński (po dośrodkowaniu Grzegorza Szczepańskiego). W 64 minucie efektowny rajd Mariusza Badury, który w ostatniej chwili zdołał podań do nadbiegającego Krzysztofa Słomskiego, a ten umieścił piłkę w bramce Ciechanowa (2:0). W 30 minucie zamieszanie na boisku. Dochodzi do przepychanki pomiędzy Sławomirem Jemielitą z MKS Ciechanów i Krzysztofem Słomskim. Obej w efekcie ujrzeli czerwony kartonik i musieli opuścić boisko. W 86 minucie tylko poprzeczka po strzale Adama Jankowskiego ratuje gości przed stratą bramki. Spotkanie 2:0 wygrywa Huragan.

Na wyróżnienie z ekipy Huraganu zasługują: Paweł Chaciński, Robert Kacznarek, Krzysztof Słomski i Łukasz Kopczyński.

Skład zwycięskiej drużyny: Łukasz Kopczyński, Igor Doleszczak, Grzegorz Markowski, Adam Jankowski, Grzegorz Wróblewski, Mariusz Stępniak, Paweł Chaciński (74″ Zbigniew Turek), Grzegorz Szczepański, Robert Kaczmarek (67″ Grzegorz Szerszeń), Mariusz Badura i Krzysztof Słomski