Archiwum

23/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

W sobotę 29 maja wołomiński Huragan podejmował na własnym boisku plasującą się na 8 pozycji w czwartoligowym boju Cresowię Pater z Siemiatycz.

Gra w pierwszej połowie była bardzo wyrównana. W 1 minucie już gospodarze mieli wielką szansę zdobycia bramki. Z podania Pawła Chaciń- skiego przestrzelił z 4 metrów Grzegorz Szczepański. W 2 minucie kontra Cresovi, strzałem zza pola karnego próbuje zaskoczyć Łukasza Kopczyńskiego Arkadiusz Piwko, ale piłka w niewielkie odległości poszybowała nad poprzeczką. W 9 minucie dobra akcja gospodarzy z podania Grzegorza Szczepańskiego z 2 metrów główkuje Krzysztof Słomski. Niestety, dobrze ustawiony był bramkarz gości Adam Kulpa, który wybił piłkę. W 11 minucie Tomasz Kowalewski oddał strzał na bramkę Huraganu, ale nie udało mu się przechytrzyć bramkarza Łukasza Kopczyńskiego, który wybił piłkę na rzut rożny. W 12 minucie kolejna dobra sytuacja gości, z podania Tomasza Kowalewskiego strzelał Mirosław Rokosz, ale piłka minęła bramkę tuż obok słupka. W 23 minucie rzut wolny dla Cresovii wykonuje Tomasz Kowalewski, ale ponownie w zdobyciu bramki przeszkodził mu Łukasz Kopczyński wybijając piłkę na rzut rożny. W 25 minucie tuż zza linii pola karnego silnym strzałem skierował piłkę Wojciech Bieńkowski, ale prosto w ręce bramkarza Adama Kulpy. W 31 minucie rzut wolny dla Huraganu wykonuje Paweł Chaciński, piłka odbiła się od bramkarza, ale jeden z obrońców wybija ją na aut. W 39 minucie po efektownym samotnym rajdzie i nieudanej interwencji Łukasza Kopczyńskiego Tomasz Kowalewski zdobył bramkę dla Cresovii. Do końca pierwszej połowy nie udało się wyrównać wołominiakom.

W drugiej połowie więcej sytuacji strzeleckich mieli gospodarze. W 49 minucie strzelał Krzysztof Słomski, ale bramkarz wybił piłkę na aut. W 53 minucie Paweł Chaciński po samotnym rajdzie, ale po jego strzale piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę tuż obok słupka. W 64 minucie kolejna szansa Huraganu. Po rzucie rożnym główkuje Grzegorz Szczepański ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Podobna sytuacja miała miejsce 8 minut później, tym razem główkował Mariusz Badura. W 74 – decydująca minuta spotkania – faul w polu karnym na Wojciechu Bieńkowskim, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Grzegorz Markowski, nie dając cienia szansy golkiperowi z Siemiatycz. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Huragan zremisował z Cresovią Pater 1:1.

Na pochwałę zasługują z Huraganu: Paweł Chaciński i Grzegorz Markowski. Skład Huraganu: Łukasz Kopczyński, Adam Jankowski, Grzegorz Markowski, Igor Doleszczak, Paweł Chaciński, Mariusz Stępniak (46″ Mariusz Badura), Robert Rutkowski, Grzegorz Szerszeń (46″ Robert Kaczmarek), Wojciech Bieńkowski, Krzysztof Słomski

Wieści Podwarszawskie Nr 22 (430)
6 czerwca 1999

Skip to content