Archiwum

14/04/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Będzie grobla, będzie ładnie

Duże zmiany czekają w najbliższej przyszłości wołomiński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Huraganowski staw przedzielono w ostatnim tygodniu potężnym wałem ziemnym. Z oddzielonych od siebie w ten sposób części zbiornika wodnego spuszczana jest już od poniedziałku woda. Dno jeziorka będzie oczyszczone, a później pogłębione, miejscami nawet do czterech metrów. Dzięki temu, jak mówi dyrektor Ośrodka, żyjące w stawie ryby będą mogły bez przeszkód przetrwać zimę. Następnie grobla zostanie przedzielona, a nad wodą przerzucony ma być mostek. Będzie oświetlony, a na ziemnym wale zamontowane zostaną ławki i wysokie barierki.

– Wszystko po to, by uestetycznić otoczenie zbiornika oraz ułatwić komunikacyjne połączenie terenu bezpośrednio przyległego do budynków OSiR z nieco bardziej odległymi od nich częściami Ośrodka – tłumaczy dyrektor Kuś. – Te zabiegi ostatecznie rozwiążą sprawę zagospodarowania stawu. Czysty i estetyczny zbiornik, z molo przez środek będzie atrakcją dla okolicznych mieszkańców. Wokół niego organizowane będą wszystkie masowe imprezy Wołomina.

Przetarg już 24 X

Dopiero 24 października odbędzie się przetarg na wykonawcę, mającego przeprowadzić modernizację OSiRowskiej sali. Zainteresowanie przetargiem jest podobno duże. Po jego rozstrzygnięciu wykonawca przystąpi od razu do pracy. Dyrektor Kuś liczy na to, że jeszcze w tym roku uda mu się w stanie surowym dobudować nowe szatnie i widownię. Zimą prace kontynuowane będą wewnątrz. Wszystko bez szkody dla dzieci, które nadal będą mogły korzystać z obiektu.

W kwietniu hala zostanie wyłączona z użytku. Przez pięć miesięcy będzie nieczynna. W połowie 2001 roku nowa, zmodernizowana hala zostanie oddana sportowcom. W planach na przyszły rok jest również ukończenie budowy ogrodzenia płyty głównej huraganowskiego stadionu oraz modernizacja płotu, oddzielającego Ośrodek od ulicy Wilsona. Dodatkowo OSiR chce odzyskać zajmowane przez Powiatowy Urząd Pracy pomieszczenia. Jak mówi dyrektor Kuś, umowę najmu przewiduje wyłącznie do końca przyszłego roku. Potem PUPę czeka przeprowadzka.

W miejscu, gdzie do tej pory mieścił się Urząd ma powstać, tak, jak to było dawniej, hotel. Trzydzieści powstałych miejsc przeznaczone będzie dla zespołów sportowych odwiedzających Wołomin i chętnych szkół, które w Wołominie będą chciały na przykład zorganizować „zieloną szkołę”.

W zagospodarowaniu terenu społecznie pomagają OSiRowi prywatni przedsiębiorcy.

P.Ł.

Wieści Podwarszawskie Nr 42 (501)
22 października 2000

Skip to content