Archiwum

21/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

W sobotę 27 marca w XX kolejce spotkań mistrzowskich IV ligi Huragan Wołomin rozegrał na wyjeździe mecz z Jagiellonią Białystok. Zespół Jagiellonii nie był zbyt gościnny i odprawił gości z bagażem 6 goli.

W 6 minucie spotkania Huragan miał szansę na zdobycie bramki, ale strzał Wojciecha Bieńkowskiego w dobrym stylu obronił bramkarz Jagiellonii. Od 10 minuty spotkania zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Przeprowadzili szybką akcję prawą stroną boiska i po błędzie jednego z obrońców Huraganu napastnik „Jagi” w sytuacji sam na sam z wołomińskim bramkarzem Łukaszem Kopczyńskim nie zmarnował szansy na zdobycie bramki i od tej pory gospodarze prowadzą 1:0. Niespełna 6 minut później po faulu Roberta Kaczmarka na jednym z napastników Jagiellonii sędzia odgwizdał rzut wolny. Silnym uderzeniem gracz z Białegostoku skierował futbolówkę do bramki, piłka odbijając się od słupka grzęźnie w siatce stojącego obok Łukasza Kopczyńskiego. W 23 minucie fatalny błąd popełnia bramkarz Huraganu i piłka po raz kolejny wpada do jego bramki. W zespole Huraganu wkradł się spory bałagan, co wykorzystują szybcy napastnicy Jagiellonii i w 33 minucie zdobywają 4 bramkę.

Po zmianie stron grający z wiatrem goście zaczęli dokładnie rozgrywać piłkę i po dobrej zespołowej akcji Adam Jankowski w 50 minucie strzałem w krótki róg zaskoczył golkipera Białegostoku. Zachęceni tą sytuacją wołominiacy nadal atakują i w 52 minucie po akcji Mariusza Badury zdobywają kolejną bramkę. W 60 minucie po fatalnym błędzie Roberta Kaczmarka gospodarze po raz piąty umieszczają piłkę w siatce Łukasza Kopczyńskiego. Piłkarze Huraganu nie poddają się i starają się odrobić straty, ale chwila nieuwagi obrońców pozwoliła Jagielonii na zdobycie 6 bramki. Wołominiacy nadal atakują i po szybkiej akcji na polu karnym został sfaulowany Mariusz Badura. Sędzia podyktował rzut karny, który w 88 minucie zamienia w bramkę Wojciech Bieńkowski. Do końca spotkania nie udało się jednak gościom wyprowadzić żadnej akcji i ulegli oni Jagielonii Białystok 3:6.

Skład ekipy Huraganu: Łukasz Kopczyński, Igor Doleszczak, Waldemar Kalinowski, Adam Jankowski – kapitan, Grzegorz Wróblewski, Robert Kaczmarek, Mariusz Badura, Robert Rutkowski, Krzysztof Słomski, Mariusz Stępniak i Wojciech Bieńkowski.

Wieści Podwarszawskie Nr 13 (421)
4 kwietnia 1999

Skip to content