Archiwum

19/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Huragan lepszy od Drukarza

W sobotę 7 maja na kameralnym stadionie Drukarza doszło do arcyważnego dla obydwu zespołów spotkania na szczycie LO Gr. II, pomiędzy Drukarzem i Huraganem.

Pierwsze minuty spotkania to typowa walka w środkowej strefie boiska. Większość akcji zespół Drukarza przeprowadzał przez bardzo dobrze grającego Łukasza Groszaka, lecz nasi obrońcy byli czujni i w porę likwidowali wszelkie zagrożenia pod swoją bramką. W 27 minucie po szybkim kontrataku naszego zespołu w dogodnej sytuacji znalazł się Marchewka i zgrał do stojącego na polu karnym Gostyńskiego, który płaskim strzałem zdobył prowadzenie dla naszego zespołu. Utrata bramki poderwała zespół Drukarza do ataku i w 39 minucie, w zamieszaniu pod naszą bramką rywale zdobyli wyrównującego gola.

Po zmianie stron inicjatywę na boisku przejął Huragan i w 55 minucie Mariusz Olejewski, po dośrodkowaniu Kamila Rakowskiego wspaniałym strzałem w samo okienko po raz drugi zmusił do kapitulacji bramkarza Drukarza. Zespół gospodarzy zerwał się do ataku i na efekt nie trzeba było długo czekać. W 65 minucie Drukarz wyrównał, po niezbyt zdecydowanej interwencji obrońców. Czym bliżej końca spotkania, tym na boisku było bardziej nerwowo. W 85 minucie w odległości dwudziestu pięciu metrów od bramki został sfaulowany Milewski i sędzia podyktował rzut wolny. Piłkę ustawił sobie Krzysztof Słomski, który następnie wspaniałym strzałem w górny róg zdobył trzecią bramkę. Zawodnicy Drukarza rzucili się wówczas do frontalnego ataku, chcąc uratować chociaż remis. Pod naszą bramką było bardzo gorąco, ale nauczeni przykrym doświadczeniem podczas meczu z Mazurem, piłkarze Huraganu nie popełnili już takiego błędu i dotrzymali korzystny wynik do końca spotkania.

DRUKARZ WARSZAWA – HURAGAN WOŁOMIN 2:3 (2:3)

Bramki dla Huraganu zdobyli: Maciej Gostyński (27), Mariusz Olejewski (54), Krzysztof Słomski (85). Żółte kartki: Michał Ryszkowski (85)

Skład Huraganu: Ryszkowski – Olejewski, Chaciński, Greloch, Gostyński – Porucznik, Rakowski K. (Rakowski R.), Klimkowski, Wojdyna – Milewski (Górski), Marchewka (Słomski).

Wieści Podwarszawskie Nr 20 (735)
22 V 2005

Skip to content