Archiwum

20/06/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Młodzież coraz lepsza

Na warszawskich Fortach Bema rozpoczął się cykl bokserskich sobót, na których swoje umiejętności mogą zaprezentować młodzi bokserzy. Pod koniec stycznia właśnie w takim mini turnieju wystartowało czterech zawodników z wołomińskiego klubu „Champion”.

Młodzież pod wodzą trenera Pawła Babickiego spisała się naprawdę dobrze.

  • Waga do 50 kg – debiutował 13-latek Marcin Krawczyk („Champion”) i niespodziewanie znokautował bardziej doświadczonego rywala z Ostrowii Mazowieckiej.
  • Waga do 57 kg – Krystian Król („Champion”) pokonał jednogłośnie, dzięki dobrym atakom prawym prostym Kamila Górskiego z Viktorii Ostrołęka.
  • Waga do 63 kg – doświadczony już kadet Łukasz Krauz („Champion”) wygrał przez KO z Adamem Kołaczyńskim. Zadecydował mocny cios prawym sierpem w ostatniej rundzie.
  • Waga do 66 kg – tu zmierzył się Adam Torbiński („Champion”) z bardzo dobrym zawodnikiem z warszawskiej Gwardii, Pawłem Rumińskim. Walka był wyrównana, ale niestety Adam przegrał 1 do 2 .

– Jestem ponownie zadowolony z występu moich podopiecznych. Chłopcy rozwijają się boksersko, zdobywają doświadczenie w ringu. Już niedługo wybieramy się na kolejne bokserskie soboty i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej – powiedział nam trener młodych bokserów, założyciel klubu bokserskiego „Champion”, Paweł Babicki.

Klub „Champion” cały czas jest w bardzo złej kondycji finansowej. Zawodnikom brakuje przede wszystkim sprzętu, a marzenie ich jest ring. Na razie chłopcy walczą na parkiecie szkolnej hali sportowej w Duczkach.

J.P

Wieści Podwarszawskie Nr 7 (722)
20 II 2005

Skip to content