Archiwum

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Babicki vs. Umbrasiewicz

Mieszkaniec naszej gminy Paweł Babicki, reprezentujący klub Nokaut Warszawa wygrał ogólnopolski turniej bokserski o puchar Zygmunta Sikory w Kielcach.

Pod koniec maja w Kielcach odbyła się duża, prestiżowa bokserska impreza – ogólnopolski turniej o puchar Zygmunta Sikory. Odbyło się aż 58 walk w niemal wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych. Wśród seniorów najlepszy okazał się bokser z Wołomina – Paweł Babicki, reprezentujący klub Nokaut Warszawa. Paweł pokonał w finałowej walce kolegę z warszawskiej Gwardii – Rafała Umbrasiewicza. Babickiego nie wystraszyła ani postura przeciwnika (ponad 190 cm), ani doświadczenie.

– Pierwsza runda była nieco anemiczna, ale potem zaatakowałem. Trafiłem celnie rywala lewym sierpem i był pierwszy raz liczony. Potem szedłem już za ciosem uderzając raz lewą, raz prawą ręką. Ale Rafał to wielki chłop i nie ukrywam, że było ciężko. Bardzo cieszę się ze zwycięstwa – powiedział nam Paweł Babicki.

W każdej walce Pawłowi Babickiemu towarzyszy jego kolega i menadżer Sebastian Sołowiński. To właśnie ci dwaj panowie zorganizowali w Duczkach galę boksu amatorskiego, na której gośćmi honorowymi byli: Przemysław Saleta i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. To dzięki nim powstał przy szkole klub bokserski „UKS Champion Duczki”, w którym trenują młodzi chłopcy z całego powiatu.

– Bardzo się cieszę, że Pawłowi udało się zwyciężyć w tym prestiżowym turnieju w Kielcach. Przeciwnik, Rafał Umbrasiewicz był bardzo trudny do walki. Wysoki i obrotny cały czas trzymał dystans. Paweł, aby wygrać musiał wchodzić na cios – powiedział nam menedżer Babickiego, Sebastian Sołowiński.

Mamy powody do dumy – puchar trafił w ręce Pawła Babickiego, a w derbach stolicy na kielecczyźnie lepiej zaprezentował się Nokaut Warszawa. Czekamy na dalsze sukcesy. Już wkrótce w Wieściach Podwarszawskich, wywiad z jednym z najlepszych trenerów boksu w Polsce – Zbigniewem Raubo.

Jakub Pietrzak

Wieści Podwarszawskie Nr 23 (686)
6 VI 2004

Skip to content