Archiwum

29/09/2023

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Salwa i długo, długo nic

Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Żołnierzy Rezerwy – Mazovia Cup.

W sobotę, 9 października na obiektach strzeleckich w Czosnowie i Kazuniu odbyły się I Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Żołnierzy Rezerwy – “Mazovia Cup”. Organizatorami imprezy było Ministerstwo Obrony Narodowej, LOK i Stowarzyszenie Sportowe “Kontra”, a w roli patrona i sponsora wystąpiła fabryka broni “Łucznik” z Radomia. W mistrzostwach wystartowało 26 zespołów z Mazowsza, Śląska i Pomorza. W tym elitarnym gronie nie zabrakło oczywiście wołomińskiego Bractwa Strzeleckiego “Salwa”.

Zawodnicy startowali drużynowo i indywidualnie w pięciu konkurencjach:7

  • Dwubój pistoletowy (broń – P99 Walter produkowana w zakładach “Łucznik”) – strzelanie dokładne i strzelanie szybkie z dwóch podstaw na czas.
  • Karabin “Radom Sport” ” strzelanie na odległość 100 metrów.
  • Karabinek sportowy małokalibrowy – strzelanie leżąc na odległość 50 metrów.
  • Pistolet maszynowy “Glauberyt” – strzelanie stojąc na odległość 50 metrów.
  • Rzut granatem

W posługiwaniu się Walterem najlepszy był prezes “Salwy” – Jacek Brzuszczyński, który zdeklasował rywali i odebrał z rąk dyrektora “Łucznika” pamiątkowy bagnet z dedykacją. “Salwa” bezkonkurencyjna była także drużynowo. Jacek Brzuszczyński, Stanisław Osiński i Witold Kwiatkowski wystrzelali sobie pierwsze miejsce wyprzedzając faworytów zawodów, ekipę z Warki. Niepokonana w Czosnowie i Kazuniu była również żeńska część “Salwy”. Panie z Wołomina w składzie: Ewa Brzuszczyńska, Tatjana Horszkowa i Marzena Rawińska jak zwykle trafiały w dziesiątkę, no i granat leciał tam gdzie chciały. Podsumować I Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Żołnierzy Rezerwy – “Mazovia Cup” można tylko w jeden sposób – “Salwa” i długo, długo nic.

Oczywiście impreza nie skończyła się tylko na strzelaniu. Rezerwiści posilili się najpierw żołnierską grochówką, a potem biesiadowali. Kolejne zawody z udziałem “Salwy” już niebawem.

Jakub Pietrzak

Wieści Podwarszawskie Nr 45 (708)
7 XI 2004

Skip to content