19/04/2024

Huragan pokonał Falenicę

W meczu XI kolejki Huragan Wołomin podejmował na własnym boisku drużynę KS Falenica.

Goście są beniaminkiem Ligi Okręgowej i do sobotniego meczu zajmowali w tabeli 10 miejsce. Zespół Huraganu przystąpił do gry w teoretycznie najsilniejszym składzie, po zaleczeniu kontuzji mięśni brzucha do pierwszej jedenastki wrócił grający trener Andrzej Greloch.

Od początku meczu widać było, że goście przyjechali do Wołomina z nastawieniem obrony bezbramkowego remisu. W pierwszej połowie nie stworzyli pod bramką Huraganu żadnego zagrożenia, bardzo rzadko przekraczali nawet linię środkową boiska. Taktyka Falenicy sprawia duże trudności gospodarzom, którzy początkowo mieli duże problemy z wypracowaniem sobie klarownej sytuacji podbramkowej. Gdy sztuka ta się już udała, zakończyło się to zdobyciem prowadzenia, gdy w 15 minucie meczu ładnym strzałem głową z kilku metrów bramkarza gości pokonał Grzegorz Marchewka. Do końca pierwszej połowy na boisku nie zdarzyło się już nic więcej godnego uwagi.

Druga odsłona meczu to bardziej aktywna gra Falenicy, która starała się doprowadzić do wyrównania. Dwukrotnie goście byli bardzo blisko osiągnięcia celu. Na szczęście nie udało się im to, gdyż najpierw wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Huraganu Tomasz Wojdyna, który w sytuacji sam na sam obronił sprytny strzał napastnika drużyny przyjezdnej. W drugiej sytuacji groźny strzał zawodnika Falenicy zablokował Paweł Chaciński. Huragan również stwarzał sobie sytuacje do podwyższenia wyniku. Najlepszej nie wykorzystał Krzysztof Słomski, który mając przed sobą leżącego bramkarza gości nie trafił w światło bramki z odległości 5 metrów. Wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.

Huragan zainkasował kolejne 3 punkty i odzyskał fotel lidera (dotychczasowy lider Drukarz przegrał mecz ze Zwarem Międzylesie 2:4), lecz po raz kolejny udowodnił, że zdecydowanie lepiej prezentuje się w meczach wyjazdowych. Za tydzień wołominiaków czeka kolejny trudny egzamin. Przeciwnikiem będzie spadkowicz z Mazowieckiej Ligi Seniorów Okęcie II Warszawa. Mecz ten odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12 na boisku Okęcia