Archiwum

19/04/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Ostatni sparing na plus

Koszykarki Banku Spółdzielczego Sure Shot Wołomin rozegrały w sobotę sparing z trzecim zespołem Białorusi – Wiktorią Grodno. Nasze dziewczyny wygrały 93:86. W pierwszej piątce na parkiet do konfrontacji z Białorusinkami wybiegły: Katarzyna Dulnik, Martyna Koc, Edyta Kisiel, Ludmiła Zdziesińska i Adriana Sitarek. Każda z kwart była bardzo zacięta. Zawodniczki ostro walczyły o każdą piłkę. Prowadzenie w meczu obejmowała raz jedna, raz druga drużyna. Jednak w ostatecznym rozrachunku lepsze okazały się koszykarki z Wołomina, pokonując Wiktorię Grodno 93:86 (19:14, 25:28, 28:27, 21:17) Najwięcej punktów dla Banku zdobyła Ludmiła Zdziesińska – 22.

Trener Witold Ziółkowski w tym ostatnim sparingu dał szansę sprawdzenia się prawie wszystkim zawodniczkom, a wśród nich białoruskiej rozgrywającej – Nadziey Drozd. Ta koszykarka reprezentacji Białorusi zasili drużynę beniaminka z Wołomina. Ponadto nowe twarze w zespole Banku Spółdzielczego to: Elżbieta Mukosiej (Włókniarz Białystok), Agnieszka Golemska (Start Gdańsk), Ilse Ose-Hlebowicka (Lotos Gdynia). Natomiast szeregi naszej drużyny opuściły: Marianna Kuraś, Eliza Jasielon, Agata Hajduczek, Małgorzata Rączka i Anna Załęska.

W sobotę 18 października o godzinie 17 nastąpi się inauguracja sezonu Sharp Torell Basket Ligi w Wołominie. Drużyna Banku Spółdzielczego Sure Shot Wołomin będzie podejmować Stary Browar AZS Poznań. Mecz odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Sasina w Wołominie (wejście od ulicy średniej) Ceny biletów to: 5 zł-ulgowe, 10 zł-normalne.

– Jestem dobrej myśli. Będziemy walczyć i próbować namieszać w Ekstraklasie. Jestem w miarę zadowolony z przygotowań do sezonu, ale ostatecznie wszystko wyjdzie w praniu. Zobaczymy jak będzie – powiedział nam trener Banku, Witold Ziółkowski.

Hala przy Sasina jest w stanie pomieścić nawet 300 osób, a więc zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników koszykówki do dopingowania naszej drużyny w rozgrywkach Ekstraklasy.

Jakub Pietrzak

Wieści Podwarszawskie Nr 42 (654)
19 października 2003

Skip to content