Archiwum

19/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Tylko sterroryzowani

Zawody o Puchar Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej na Poligonie w Biedrusku – „Odwet za Kolonię”

Po słabszym występie w niemieckiej Kolonii Bractwo Strzeleckie „Salwa” zapowiadało rewanż na swoich rywalach. Prezes Brzuszczyński nie rzuca słów na wiatr. Wołomin zajął drugie miejsce. „Salwa” uległa jedynie antyterrorystom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Mistrzostwa strzeleckie w Poznaniu rozpoczęły się od rytmów orkiestry i uroczystej defilady pocztów sztandarowych 14 państw Unii Europejskiej i NATO biorących udział w imprezie. Zawody oficjalnie otworzył prezydent Poznania Ryszard Grobelny. O puchar walczyło 85 drużyn z 14 państw. Większość to mocne i liczące się ekipy w Europie wśród nich oczywiście „Salwa” Po raz pierwszy w tego typu imprezie wzięły udział reprezentacje Szwecji i Norwegii.

Strzelano w 9 konkurencjach z najnowszej broni produkowanej w radomskich zakładach. Było strzelanie do terrorysty z karabinu maszynowego, strzelanie na czas i na odległość.

– Konkurencje były naprawdę bardzo trudne. Na początku byliśmy nastawieni pesymistycznie jednak później gdyby nie drobne błędy to mogliśmy nawet wygrać te zawody – powiedział nam prezes „Salwy”, Jacek Brzuszczyński.

Ostatecznie Bractwo Strzeleckie „Salwa” w składzie Jacek Brzuszczyński, Dariusz Banaszek, Andrzej Domański, Stanisław Osiński zajęli w zmaganiach drugie miejsce drużynowo ulegając jedynie profesjonalistom – antyterrorystom z poznańskiej policji. Gorsi od Wołomina byli komandosi rosyjscy, amerykańscy US Marines i spadochroniarze z Beneluxu.

Indywidualnie również nie mamy się czego wstydzić. Wspaniale zaprezentowały się salwowiczki Ewa Brzuszczyńska, Tatjana Horszkowa i Anna Grzęda. Po raz kolejny „Salwa” znalazła się w gronie najlepszych drużyn w Europie. Ekipa pod dowództwem Jacka Brzuszczyńskiego dostała kolejne zaproszenia na prestiżowe zawody do Szwecji, Norwegii i Estonii.

Jakub Pietrzak

Wieści Podwarszawskie Nr 42 (757)
20 X 2005

Skip to content