18/04/2024

Wołomińskie koszykarki rozgromiły wszystkie rywalki w rozgrywanym w ostatni weekend w Olsztynie ćwierńfinałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorek.

– Zwyciężyła rutyna i doświadczenie. To właśnie dzięki nim przeciwniczki nie miały wiele do powiedzenia – komentował wynik zawodów trener Elity Ryszard Zahn. – Czekamy teraz na decyzję Polskiego Związku, co do tego, gdzie rozgrywane będą półfinały. W grę wchodzi również Wołomin. Niewykluczone więc, że w sobotę zagramy we własnej hali.

W Olsztynie już w pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Zahna wysoko wygrały z Kotwicą Kołobrzeg 113:44. W drugim meczu z GTK Gorzowem Elita zakończyła ostatnią kwartę z siedmiopunktową przewagą (68:61). W konfrontacji z miejscową Łącznością koszykarki z Wołomina także do ostatnich minut musiały walczyć o punkty. Mecz zakończyły korzystnym dla siebie wynikiem 80:78.

Również wśród indywidualnie wyróżnionych znalazły się reprezentantki Elity. Królem strzelców turnieju została Martyna Koc, deklasująca rywalki wynikiem 61 zdobytych punktów.

Skład Elity: Martyna Koc (61pkt.), Edyta Kisiel (44pkt.), Anna Kukiełka (36pkt.), Katarzyna Szczepaniak (36pkt.), Anna Wiszniewska (24pkt.), Joanna Kaska (22pkt.), Ola Wójcik (10pkt.), Magda Arażny (10pkt.), Anna Cymerman (8pkt.), Sylwia Kamińska (8pkt.).

Kolejność końcowa: 1. MKS Elita OSiR Wołomin 2. GTK Gorzów Wilekop. 3. Łączność Olsztyn 4. Kotwica Kołobrzeg