Archiwum

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

W siatkarskiej rodzinie, która jeszcze niedawno była w Wołominie wielką wspólnotą, pozmieniało się bardzo wiele. Jak już wszyscy zapewne wiedzą podstawową zmianą jest to, że zespół Stolarki Wołomin nie zagra już póki co na najwyższym poziomie rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki.

Sezon rozpoczniemy w I Lidze Serii B. I to absolutnie nie dlatego, że z powodu słabych wyników spadliśmy do niższej ligi. Powód jest zgoła inny. Zespół Stolarki Wołomin borykał się z poważnymi kłopotami finansowymi i zdaniem zarządu zmuszony był do połączenia się z bogatym klubem z Sosnowca. Warunkiem była oczywiście zamiana miejsc, ponieważ Kazimierz Płomień Energia Polska Sosnowiec grał do tej pory w Serii B.

Zmienił się również, choć nieznacznie, zarząd Towarzystwa Siatkówki Stolarka Wołomin. Prezesem nadal jest Helena Kusiak, a menedżerem Jarosław Szerszeniewski. Kibiców najbardziej interesują zapewne roszady w składzie drużyny. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że szeregi Stolarki opuścili już Mariusz Sordyl, Piotr Poskrobko (obaj zagrają w AZS PZU Olsztyn) oraz Rafał Legień i Daniel Pliński (zasilą skład „Kazików” z Sosnowca) Stolarkę opuścił również trener, któremu zawdzięczamy wszystko – Krzysztof Felczak.

– Nie powiodły się próby namawiania Krzysztofa Felczaka do pozostania na stanowisku trenera zespołu. Podtrzymał on swoją decyzję o odejściu i musimy ją uszanować – powiedział nam menedżer T.S. Stolarka Wołomin, Jarosław Szerszeniewski.

Wieści Podwarszawskie dowiedziały się już kto zastąpi Felczaka i będzie nowym trenerem tonącego okrętu. Kandydatem jest Marek Kotulski, były szkoleniowiec AZS-u Olsztyn i Jastrzębia Borynia. Informacja jest jeszcze oficjalnie nie potwierdzona, ale warunki kontraktu są już podobno ustalone i Marek Kotulski znajdzie pracę w Wołominie.

J.P.

Nr 34 (595) Wieści Podwarszawskie
25 sierpnia 2002

Skip to content