20/04/2024

Dziewczyny coraz bliżej!

Reprezentantki Sportowego Gimnazjum nr 3 w Wołominie tydzień temu spokojnie wygrały z gośćmi z Białegostoku.

Przy niedawno odrestaurowanej sali OSiR-u Huragan Wołomin, wypełnionej po same brzegi kibicami, Elita zwyciężyła 47-punktową przewagą. Tak więc, na rewanżowy, ćwierćfinałowy mecz drużyna Piotra Dąbrowskiego jechała bez jakiegokolwiek obciążenia psychicznego, pewna swojej wygranej.

Mecz zaczął się punktualnie o godzinie piętnastej. Pierwsza piątka Elity to: Ania Motyka, Bąk Kamila, Magda Pyrzanowska (kapitan), Justyna Motyl i Maja Mańkowska. Na pierwsze punkty trzeba było czekań prawie dwie minuty. Po dziecięciu minutach (tyle trwa jedna kwarta) dziewczyny z Lipińskiej prowadziły dziewięcioma punktami 4:13. W drugiej kwarcie miało miejsce aż osiem zepsutych akcji „sam na sam”. Zawodniczki z Wołomina po przechwycie piłki nagle ją gubiły. Kolejne dwie kwarty, trzecią i czwartą Elita przegrała raz trzema, następnie czterema punktami. Wynik meczu 28:40 (4:13, 6:16, 11:7, 7:4).

W porównaniu do pierwszego meczu z Włókniarzem nasze gimnazjalistki nie pokazały jak potrafią grać naprawdę. Tak czy siak zespół z Wołomina awansował do dalszych rozgrywek Mistrzostw Polski. Wyniki meczów półfinałowych poznacie państwo w następnym numerze WP, wraz z recenzjami.

Skład MKS Elity Wołomin: Mańkowska, Bąk, Pyrzanowska (kapitan), Motyl, Motyka, Brzuszczyńska, Trzcińska, Hajduczek, Liberek, Szulc – trener Piotr Dąbrowski, nie grały Kosiarska i Sobiecka.