Archiwum

19/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Wołomiński Uczniowski Klub Sportowy Junior Stolarka Wołomin czwarty w Mistrzostwach Polski Młodzików.

– To największy sukces wołomińskiego zespołu młodzików od ośmiu lat – komentował wyniki zawodów trener Karol Moczydłowski. – Wówczas zdobyliśmy medal. Od tamtego czasu drużyny z Wołomina nie było w finałach klubowych MP młodzików.

Dwa doskonałe spotkania młodzi siatkarze Stolarki rozegrali z LKSem Bobową i KS Rekinem Gwardią Wrocław, faworytem turnieju. Oba podopieczni Karola Moczydłowskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść 2:0.

LKS Bobowa – WUKS Junior Stolarka Wołomin 0:2 (14:25,22:25)
WUKS Junior Stolarka Wołomin – KS Rekin – Gwardia Wrocław 2:0 (26:24,25:20)

W pozostałych spotkaniach grupy B SK Górnik Radlin uległ Gwardii 0:2, zaś później pokonał Bobową również 2:0. W drugim dniu rozgrywek „młoda” Stolarka przegrała z Górnikiem Radlin 0:2.

– Po wygranych meczach z Bobową i Gwardią wydawało się, że zapewniliśmy sobie czwarte miejsce. Układ w tabeli nie był dla nas jednak aż tak bardzo korzystny. W walce na małe punkty przegraliśmy z 26 tysięcznych z Gwardią. Walka toczyła się dalej. W grupie A było zresztą podobnie – tłumaczy Karol Moczydłowski.

Ostatecznie Stolarka zajęła drugie miejsce w grupie i w walce o miesjca od 1 do 4 spotkała się z warszawskim Metrem. Zaledwie 28 minut potrzebowali siatkarze Metra by pokonać wołomiński zespół. W drugim meczu 1/2 zawodów II zespół grupy A MOS Grodziec Będzin podejmował lidera drugiej tabeli wrocławską Gwardię. To spotkanie należało jednak do Rekina, który mecz ten rozstrzygać musiał dopiero w trzecim secie.

KS Metro Warszawa – WUKS Junior Stolarka Wołomin 2:0 (25:17,25:23)
MOS Grodziec Będzin – KS Rekin – Gwardia Wrocław 1:2 (20:25, 25:21,6:15)

W ostatnim meczu turnieju Stolarka, wyraźnie rozluźniona pewną czwartą pozycją uległa zespołowi MOSu Będzin 0:2.

– Chłopcy sięgnęli po tak dużo, że nie byli już w stanie wykrzesać z siebie dodatkowych sił – wyjaśniał przyczyny ostatniej porażki trener Moczydłowski. – W założeniach zależało nam na tym, by nie spaść poniżej szóstego miejsca.

Trzon zespołu Stolarki stanowią uczniowie drugiej klasy sportowego gimnazjum nr 3 z Wołomina. W turnieju mistrzowskim w Łodzi, w barwach Stolarki udział brali również dwaj warszawiacy, którzy z uwagi na brak zespołu w rodzinnym klubie woleli występować w zespole Stolarki.

Skład: Konrad Greczyński, Jacek Loranty, Michał Dudziński, Kamil Rakowski, Maciej Chilmanowicz, Jakub Rodak (kapitan), Rafał Rybak (libero). Drugim szkoleniowcem zespołu jest Grzegorz Dużyński.

Już na początku czerwca zespół 3 gimnazjum wyjedzie na szkolne Igrzyska Województwa.

– Jako szkolny zespół jesteśmy liderem – tłumaczy Karol Moczydłowski. – Inne drużyny mają bowiem zawodników w różnych szkołach. Przez co ich składy są bardzo osłabione. Dwa lata temu zakwalifikowaliśmy się do szkolnych Mistrzostw Polski. Teraz mamy szansę na powtórzenie tego sukcesu.

Kolejność końcowa: 1. KS Metro Warszawa 2. KS Rekin – Gwardia Wrocław 3. MOS Grodziec Będzin 4. WUKS Junior Stolarka Wołomin 5. KS Wifama Łódź 6. UKS Szafir Wałbrzych 7. SK Górnik Radlin 8. LKS Bobowa

(pł)

Wieści Podwarszawskie nr 18/2001

Skip to content