Archiwum

15/06/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

W ubiegłą środę wołomińscy pierwszoligowcy po raz kolejny odnieśli zwycięstwo w grupowych rozgrywkach Pucharu Polski. Tym razem podopiecznym Krzysztofa Felczaka uległ dawny rywal z IB – wrocławska Gwardia.

– To była nasza łatwa i pewna wygrana. Wyraźnie przeważaliśmy nad zespołem Gwardii, mimo że na rozgrzewce kontuzji doznał Tomek Laskowski i zastąpić musiał go, dobrze zresztą spisujący się na pozycji libero, Hubert Milewski. – komentował środowe spotkanie Krzysztof Felczak.

Wołominiacy górowali nad Gwardią w pierwszej i trzeciej partii. W trzeciej odsłonie T.S. prowadził nawet 18:8 i 23:16, a Krzysztof Felczak mógł sobie pozwolić na wprowadzenie do gry zawodników rezerwowych. W drugim secie Gwardia była jednak nieco bardziej wymagającym rywalem dla wołomińskiego zespołu, upojonego łatwą wygraną początku meczu. Wrocławianie przeważali aż do stanu 20:22, kiedy to dzięki pewnej grze T.S. blokiem udało się wołominiakom rozstrzygnąć partię na swoją korzyść.

– Gwardia to grający ambitnie, mocny zespół, liczący w tym sezonie na awans do serii A. Dlatego też te zwycięstwa, to dla nas potwierdzenie się w trudnych bojach – mówił Krzysztof Felczak.

Skład T.S.: Małkowski, Olszewski, Żukowski, Sordyl, Legień, Milewski (libero), Pliński, Otko, Sadecki

Gwardia Wrocław – Stolarka Wołomin 0:3 (+18, +24,+20)

P.Ł.

Wieści Podwarszawskie Nr 44 (503)
5 listopada 2000

Skip to content