25/04/2024

Huragan – Mrągowia 1:5

Rozpoczęła się wiosenna, rewanżowa rozgrywek IV ligi. Huragan Wołomin w inauguracyjnym spotkaniu podejmował Mrągovię Mrągowo, która po pierwszej rundzie sklasyfikowana była o kilkanaście pozycji wyżej od wołomińskiego zespołu. Mecz odbył się przy mało sprzyjających warunkach pogodowych.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od niewielkiej przewagi gości, którzy już w 2 minucie mieli szansę na zdobycie bramki. W minucie z rzutu wolnego pięknym strzałem popisał się Grzegorz Szczepański. Bramkarz gości z ledwością wybił piłkę na aut. Po dwudziestu minutach gry przewaga Mrągovi powiększyła się. Grali oni szybszą, techniczną piłką i mieli dużo celniejsze podania od Wołominiaków. Dużo pracy miał Daniel Wielądek – nowy bramkarz Huraganu, który wielokrotnie musiał interweniować. W 34 minucie z podania Artura Romańczyka pierwszą bramkę zdobył Tomasz Piec (0:1). Po jego strzale piłka odbiła się od golkipera, prawego słupka i ugrzęzła w siatce gospodarzy. Utrata punktu nie załamała Wołominiaków, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Stało się to w 42 minucie. Z dużej odległości w światło bramki strzelała Wojciech Bieńkowski, ale piłka odbiła się od bramkarza. Futbolówkę dobijał Krzysztof Słomski, ta posłusznie poszybowała do bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej odsłonie wołominiakom wystarczyło sił tylko do 65 minuty. Od 67 minuty zaczęły się sypać bramki dla gości. Huragan w ciągu 10 minut stracił 4 bramki. W 67 minucie bramkę zdobył Przemysław Kulty. W 73 i 74 kolejne bramki zdobył Tomasz Piec (1:4) i w 77 minucie wynik końcowy ustalił Przemysław Kulty po raz kolejny wpisując się na listę strzelców (1:5). W 80 minucie na strzelenie bramki dla Huraganu szansę miał Grzegorz Szczepański, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W 82 minucie jednego metra zabrakło aby Tomasz Piec strzelił swoją czwartą bramkę. Mecz zakończył się stanem 1:5.

Skład Huraganu: Wojciech Bieńkowski, Waldemar Kalinowski, Krzysztof Słomski, Grzegorz Szczepański, Paweł Niemierka, Daniel Wielądek, Adam Roguski, Wojciech Prygies, Mariusz Stępniak, Mariusz Badura.