Archiwum

19/06/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Huragan – Mrągowia 1:5

Rozpoczęła się wiosenna, rewanżowa rozgrywek IV ligi. Huragan Wołomin w inauguracyjnym spotkaniu podejmował Mrągovię Mrągowo, która po pierwszej rundzie sklasyfikowana była o kilkanaście pozycji wyżej od wołomińskiego zespołu. Mecz odbył się przy mało sprzyjających warunkach pogodowych.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od niewielkiej przewagi gości, którzy już w 2 minucie mieli szansę na zdobycie bramki. W minucie z rzutu wolnego pięknym strzałem popisał się Grzegorz Szczepański. Bramkarz gości z ledwością wybił piłkę na aut. Po dwudziestu minutach gry przewaga Mrągovi powiększyła się. Grali oni szybszą, techniczną piłką i mieli dużo celniejsze podania od Wołominiaków. Dużo pracy miał Daniel Wielądek – nowy bramkarz Huraganu, który wielokrotnie musiał interweniować. W 34 minucie z podania Artura Romańczyka pierwszą bramkę zdobył Tomasz Piec (0:1). Po jego strzale piłka odbiła się od golkipera, prawego słupka i ugrzęzła w siatce gospodarzy. Utrata punktu nie załamała Wołominiaków, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Stało się to w 42 minucie. Z dużej odległości w światło bramki strzelała Wojciech Bieńkowski, ale piłka odbiła się od bramkarza. Futbolówkę dobijał Krzysztof Słomski, ta posłusznie poszybowała do bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej odsłonie wołominiakom wystarczyło sił tylko do 65 minuty. Od 67 minuty zaczęły się sypać bramki dla gości. Huragan w ciągu 10 minut stracił 4 bramki. W 67 minucie bramkę zdobył Przemysław Kulty. W 73 i 74 kolejne bramki zdobył Tomasz Piec (1:4) i w 77 minucie wynik końcowy ustalił Przemysław Kulty po raz kolejny wpisując się na listę strzelców (1:5). W 80 minucie na strzelenie bramki dla Huraganu szansę miał Grzegorz Szczepański, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W 82 minucie jednego metra zabrakło aby Tomasz Piec strzelił swoją czwartą bramkę. Mecz zakończył się stanem 1:5.

Skład Huraganu: Wojciech Bieńkowski, Waldemar Kalinowski, Krzysztof Słomski, Grzegorz Szczepański, Paweł Niemierka, Daniel Wielądek, Adam Roguski, Wojciech Prygies, Mariusz Stępniak, Mariusz Badura.

Wieści Podwarszawskie Nr 11 (470)
19 marca 2000

Skip to content