Archiwum

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

I Memoriał imienia Mirona Pawła Cicheckiego

Miron Paweł Cichecki swoje dzieciństwo spędził w Pruszkowie, ale już w wieku 20 lat przebywała i mieszkał w Wołominie. Od początku lat 30-tych XX wieku był zawodnikiem kadry reprezentacji Polski juniorów w lekkoatletyce, od 1934 należał do sekcji lekkoatletycznej Wołomińskiego Klubu Sportowego „Huragan”. Powrócił do działalności w WKS Huragan jako kierownik sekcji lekkoatletycznej oraz sekcji piłki nożnej, był również członkiem Zarządu. Będąc przewodniczącym Społecznego Komitetu Budowy Obiektu Sportowego „Huragan” doprowadził do powstania w 1955 kompleksu sportowego złożonego z boiska, hali sportowej i pawilonu, który ulokowano w dzielnicy Glinki. Następnie został wiceprezesem i prezesem klubu, równocześnie aktywnie angażował się w działalność społeczną, był Prezesem Honorowym Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Rajski Ptak” w Wołominie oraz radnym miasta w Wołominie w latach 1990–1994. Został honorowym obywatelem Wołomina, Honorowym Członkiem PZPN i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. 

Od zeszłego roku, czyli na 95-lecie istnienia Piłkarskiego Wołomińskiego Klubu Sportowego „Huragan” Wołomin miejski stadion w Wołominie nosi imię Mirona Pawła Cicheckiego. I to właśnie tu odbędą się zawody upamiętniające pamięć o wołomińskim działaczu. Turniej będzie skierowany do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Zaproszone zostały wyłącznie drużyny z Warszawy oraz całego Powiatu Wołomińskiego grające na dość wysokim poziomie. Bez wątpienia będzie to dla wszystkich uczestników niesamowite przeżycie w tak młodym wieku wyjść i rywalizować na głównym boisku Huraganu – mówimy o roczniku 2011!

Do wygrania przepiękne puchary, medale, gadżety oraz nagrody indywidualne (m.in. nagroda fair play, zawodnik turnieju czy nagroda za najładniejszą „cieszynkę”)

Grupa A:

  • 1. Huragan Wołomin I
  • 2. Mazur Radzymin I
  • 3. Marcovia Marki I
  • 4. AP Radzymin I
  • 5. Huragan Wołomin III

Grupa B:

1. Huragan Wołomin II

  • 2. AP EsKadra
  • 3. Mazur Radzymin II
  • 4. Marcovia Marki II
  • 5. AP Radzymin II

Po meczach grupowych prowadzonych jednocześnie na dwóch boiskach- podzielimy wszystkich uczestników na kolejne dwie grupy.

Pierwszy gwizdek godzina 9:00.

Skip to content