Archiwum

19/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Zwycięstwo na inaugurację MLS

Piłkarze wołomińskiego Huraganu w pierwszej kolejce spotkań o mistrzostwo Mazowieckiej Ligi Seniorów gościli na boisku NTP w Wyszkowie i odnieśli pierwsze w tych rozgrywkach zwycięstwo.

Huragan atakował od samego początku i już w pierwszej minucie Marek Wojdyna znalazł się w doskonałej sytuacji, lecz jego strzał o centymetry minął bramkę. Wkrótce wyszkowiacy stanęli przed szansą zdobycia bramki, lecz świetną interwencją popisał się Tomasz Wojdyna, wybijając piłkę na rzut rożny. Szczęścia zabrakło Szczupakowi i Górskiemu, obydwaj byli blisko zdobycia bramki. W 35 minucie po faulu na Fijołku sędzia podyktował rzut wolny, wykonał go Słomski, jednak bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć. Następnie, w 36 minucie próbował Greloch – znowu bramkarz NTP pokazał swoje umiejętności.

Po zmianie stron Huragan nadal był w ataku i w 50 minucie nowo pozyskany przez klub zawodnik Łukasz Fijołek otrzymał doskonałe podanie od Wojdyny, wbiegł na pole karne i gdy wszyscy liczyli na jego strzał, zagrał do wbiegającego Kozłowskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem po ziemi zdobył prowadzenie dla naszego zespołu. Po utracie bramki gospodarze próbowali atakować, ale tego dnia bardzo dobrze spisywali się obrońcy Huraganu kierowani przez doświadczonego Pawła Chacińskiego. W drugiej połowie meczu było kilka szans na podwyższenie wyniku, niestety, bez rezultatu. Na szczęście gospodarzom również nie udało się wcelować w bramkę Huraganu i pierwsze zwycięstwo zespołu Wołomina w MLS stało się faktem.

NTP Wyszków – Huragan Sobsmak 0:1 (0:0)

T. Wojdyna – Górski, Chaciński, Gostyński, Porucznik – Szczupak (Klimkowski), Greloch, Wojdyna, Fijołek (Pazio) – Słomski, Kozłowski.

Bramki zdobyli: Sebastian Kozłowski ’50

Żółte kartki: Sebastian Kozłowski ’50, Łukasz Fijołek ’56

A.B.

Wieści Podwarszawskie Nr 34 (749)
28 VIII 2005

Skip to content