20/04/2024

Zwycięstwo jedno po drugim

Piłkarze wołomińskiego Huraganu nie zwalniają tempa i nie dali żadnych szans Tęczy Płońsk na jej własnym stadionie.

Mimo poważnego osłabienia w składzie (kontuzje Chacińskiego i Olejewskiego) zespół Huraganu od początku spotkania przystąpił do zdecydowanego ataku i już w 5 minucie Marek Wojdyna znalazł się w doskonałej sytuacji, lecz jego strzał o centymetry minął bramkę. W kilka minut później świetną interwencją popisał się nasz bramkarz, wybijając piłkę na rzut rożny. W 15 minucie po dośrodkowaniu Rakowskiego Łukasz Fijołek dobił głową strzał Szczupaka i od tej chwili zespół Huraganu objął prowadzenie 1:0. Nasi piłkarze nie spoczęli na laurach i nadal groźnie atakowali. W bramkę przeciwnika celowali Milewski i Gostyński, ale dopiero w 27 minucie Krzysztof Słomski dograł piłkę do Marka Wojdyny i ten po raz drugi zmusił do kapitulacji bramkarza gospodarzy. W 39 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Fijołek, który głową skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Słomskiego. Zespół gospodarzy próbował atakować, lecz jego akcje były w porę likwidowane przez dobrze tego dnia spisujących się obrońców Huraganu.

Po zmianie stron Huragan nadal atakował i to owocnie, bowiem już w 50 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Marek Wojdyna i piłka po raz czwarty tego dnia wylądowała w siatce rywali. W 58 minucie w odległości około 25 metrów od bramki rywali został nieprawidłowo powstrzymany Milewski i sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki ustawił się Krzysztof Słomski, który precyzyjnym uderzeniu podwyższył wynik na 5:0. Wynik nie załamał rywali, którzy w 72 minucie zdobyli honorowego gola z rzutu karnego.

W drugim wyjazdowym spotkaniu zespół Huraganu zdobył komplet punktów i pozostaje życzyć, aby dobra passa trwała nadal.

Tęcza Płońsk – Huragan Sobsmak 1:5 (0:3)

T. Wojdyna – Górski, Greloch, Gostyński, Porucznik – Szczupak (Klimkowski), Wojdyna, Fijołek, (Pazio), Rakowski (Kalata) – Słomski (Kozłowski), Milewski

Bramki zdobyli: Łukasz Fijołek ’15, ’39, Marek Wojdyna ’27 i ’50, Krzysztof Słomski ’58.