25/04/2024

Podczas jednego tygodnia Stolarka grała dwa ligowe spotkania. W środę grali u siebie z Czarnymi Radom, a w sobotę na wyjeździe z MDK-iem.

Stolarka – Czarni Radom 3:0

W środę 9 stycznia wołominianie grali mecz ligowy z drużyną z Radomia. W pierwszym secie goście prowadzili przez cały czas dwoma punktami. Przy stanie 22:24 (piłka setowa – dla Czarnych Radom) mogliśmy przegrać pierwszy set, lecz dzięki zaangażowaniu kibiców i samych graczy, udało się wygrać 26:24. Drugi set był podobny do pierwszego. Punkty na konto gości wpadały głównie dzięki błędom w obronie stolarzy. Natomiast o trzecim (na szczęście, ostatnim) secie można powiedzieć: krótko, szybko, bezboleśnie. Cały mecz trwał 54 minuty: pierwszy set 19 minut, drugi – 18, a trzeci 17.

Po meczu trener Stolarki powiedział: Wygrała ambicja i walka nad warunkami fizycznymi.

MDK – Stolarka 3:0

Trzy dni po meczu z Czarnymi Radom „stolarze” wyjechali do Warszawy, by grać z MDK-iem. Tym razem zespół z Wołomina nie był faworytem. W drużynie z Warszawy ponad połowa graczy, to chłopaki urodzeni w 1985 roku, natomiast w Stolarce jest tylko dwóch takich zawodników, lecz mam coś na pocieszenie. Jeżeli chodzi o zagrywki, zespół z Wołomina nie miał sobie równych. Tak więc po trzech meczach Stolarka ma na swoim koncie dwie wygrane i tylko jedną porażkę. Kolejny mecz nasi chłopcy grają 20 stycznia, w niedzielę w Radomiu. Życzymy powodzenia!

Skład Stolarki Junior Wołomin: Rodak, Greczyński, Plichta, Dudziński, Loranty, Domaszczeński, Szeliga, Dużyński, Jagieło. Trener: Karol Moczydłowski.