Archiwum

19/06/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Trwają już czwartoligowe rozgrywki. Huragan przygotowania do nowego sezonu rozpoczął 15 lipca tj. prawie dwa tygodnie później niż niektóre kluby z tej samej grupy.

Zespołu nie prowadzi już trener Wiesław Przybyliński, teraz zajmuje się nim Jerzy Borecki, był trener II zespołu z Ząbek. Wiadomo, że podobnie jak w ubiegłym sezonie w grupach będzie po 18 drużyn. W I grupie, w której gra wołomiński zespół grają: Ursus Warszawa (spadkowicz z III ligi), Piast Piastów, ŁKS Łomża, Legionovia Legionowo, Olimpia Warszawa, Jagiellonia Wersal Podlaski Białystok, Znicz Pruszków, Wkra Omega Żuromin, Cresovia Siemiatycze, STP Adidas Suwałki, MKS Ciechanów, BUG Wyszków, MKS Szczytno oraz cztery zespoły, którym udało się awansować: Mrągovia Mrągowo, Mlekovita Ruch Wysokie Mazowieckie, AZS-AWF Warszawa i MKS Przasnysz.

Z dawnego składu drużyny (z rundy wiosennej 99) odeszło kilku znaczących zawodników. Na pewno w składzie nie zobaczymy: Adama Jankowskiego (odszedł do Znicza Pruszków), Łukasza Kopczyńskiego (odszedł do III-ligowego Okęcia Warszawa), Grzegorza Wróblewskiego i Mariusza Rutkowskiego. W tym sezonie a dokładniej w rundzie jesiennej na skład zespołu składa się: Mariusz Badura, Wojciech Bieńkowski (obecnie jest kontuzjowany i nieprędko ujrzymy go na boisku), Paweł Chaciński, Igor Doleszczak, Robert Kaczmarek, Tadeusz Kleśniak, Waldemar Kalinowski, Grzegorz Markowski, Paweł Niemierka, Paweł Powierża, Wojciech Pyrgies, Adam Roguski, Waldemar Ruszkiewicz, Krzysztof Słomski, Grzegorz Szczepański, Grzegorz Szerszeń, Marcin Stańczak, Zbigniew Turek, Marek Wojdyna, Tomasz Zbrzeźniak i Łukasz Porucznik. Jak można zauważyć w skład pierwszego zespołu Huraganu wchodzi wielu zawodników, lecz większość jest jeszcze młoda i niezaprawiona w boju czwartoligowym.

W tym sezonie ujrzymy na placu gry sporo nowych zawodników. Zespół pod wodzą nowego trenera jest jeszcze niezgrany, a na skutki tego nie będziemy długo czekań. Już w sobotę 7 sierpnia Huragan rozegrał na wyjeździe mecz z beniaminkiem rozgrywek Mrągovią Mrągowo. Zespół Huraganu zagrał bardzo słabo. Do końca pierwszej połowy udało mu się utrzymać bezbramkowy remis, ale w drugiej odsłonie było gorzej. W 75 minucie Tadeusz Kleśniak – nowy bramkarz wołomińskiego zespołu – został pokonany przez jednego z napastników gospodarzy. Do końca meczu nie udało się odrobić straty. Spotkanie wygrała Mrągovia 1:0.

– Grali tak jak potrafili – powiedział prezes ds. sportowych Jerzy Kacprzak. Ale to nie wystarczy. Po pierwszej kolejce Huragan plasuje się na 16. pozycji. Miejmy nadzieję, że wołomiński zespół nie wyląduje na tej samej pozycji pod koniec rozgrywek.

Wieści Podwarszawskie Nr 32 (440)
15 sierpnia 1999

Skip to content