20/04/2024

W sobotnie deszczowe popołudnie wołomiński Huragan podejmował na własnym boisku plasującą się już na drugiej pozycji Legionovię. Ekipa Huraganu wystąpiła w osłabionym składzie, za kartki pauzowali bowiem Mariusz Stępniak i Rutkowski Robert, natomiast kontuzjowany jest Grzegorz Wróblewski – wszyscy zawsze występowali w podstawowym składzie.

Od początku spotkania widać było wyraźną przewagę gości, którzy przez cały czas starali się utrzymać grę na połowie Huraganu. W 17 minucie bliski zdobycia bramki był Konrad Karaszewski, ale pięknie interweniował Łukasz Kopczyński, który wystąpił mimo kontuzji kolana. W 22 minucie dalekim, mocnym strzałem chciał zaskoczyć golkipera gospodarzy Mariusz Uwierzyński, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką. Niespełna dwie minuty później ten sam zawodnik oddał strzał, ale po raz kolejny pudłuje. W 34 minucie Marek Sajnecki z rzutu wolnego skierował piłkę ponad murem do bramki gospodarzy, bramkarz Łukasz Kopczyński bez problemu obronił ten strzał. W 40 minucie po wrzutce Krzysztofa Bonisławskiego tylko poprzeczka uratowała Huragan od straty bramki. W 42 minucie kolejna akcja gości i bliski szczęścia był Piotr Płaska, po którego strzale piłka minimalnie minęła bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron zrobiło się znacznie ciekawiej. W 50 minucie Grzegorz Szczepański silnym strzałem zza pola karnego skierował piłkę do bramki Arkadiusza Szabłowskiego, niestety piłka minęła ją tuż obok słupka. W 51 minucie nieskuteczny samotny rajd Wojciecha Bieńkowskiego, zakończony niecelnym strzałem. Goście wyprowadzili kontrę i w 52 minucie po uderzeniu Janusza Wojcieszkiewicza futbolówka mija bramkę. W 63 minucie dobrze wyprowadzona kontra i z dośrodkowania Krzysztofa Bonisławskiego strzelał do bramki Huraganu Wojciech Rostkowski. Po jego strzale piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców i wpadła do bramki Łukasza Kopczyńskiego. Gospodarze nie poddawali się i po chwili dobrą sytuację stworzyli Piotr Dąbrowski, Krzysztof Słomski i Grzegorz Szczepański, ale czujni pozostawali również obrońcy Legionovii, którzy bez przeszkód już na linii pola karnego odebrali im piłkę. W 74 minucie po raz drugi piłka grzęźnie w bramce bezradnego Łukasza Kopczyńskiego. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bonisławskiego z pięciu metrów mocno strzelił Janusz Wojcieszkiewicz (0:2). W 80 minucie po rzucie rożnym głową skierował piłkę do bramki Paweł Chaciński, ale ta poszybowała nad poprzeczką. Goście wyprowadzili szybką kontrę w tej samej minucie z podania Mariusza Uwierzyskiego bramkę strzelił Paweł Przewdziecki. Do końca spotkania gracze Legionovii pilnowali wyniku, a piłkarze Huraganu nie potrafili sforsować ich obrony. Do końca spotkania Huragan nie stworzył żadnej stuprocentowej sytuacji i tym samym przegrał mecz 0:3.

Na wyróżnienie zasługują: z ekipy Huraganu: Grzegorz Markowski, Adam Jankowski i Paweł Chaciński; z Legionovii: Janusz Wojcieszkiewicz, Krzysztof Bonisławski, Wojciech Rostkowski i Mariusz Uwierzyski.

Skład Huraganu: Igor Doleszczak, Łukasz Kopczyński, Grzegorz Markowski, Adam Jankowski, Paweł Chaciński, Mariusz Badura (Waldemar Kalinowski), Robert Kaczmarek (Grzegorz Szerszeń), Piotr Dąbrowski, Wojciech Bieńkowski, Krzysztof Słomski.