Archiwum

20/06/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Piłkarze wołomińskiego Huraganu w ostatniej kolejce spotkań o mistrzostwo LO gościli na boisku Sokoła Serock i ponieśli pierwszą w tych rozgrywkach porażkę.

Początek spotkania nie zapowiadał, że mistrz może zejść z boiska pokonany, bowiem już w 4 minucie Paweł Szczupak zdobył głową bramkę dla Huraganu. Po zdobyciu gola piłkarze Sokoła przystąpili do groźnych kontrataków i pod wołomińską bramką dochodziło do gorących spięć. W 16 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przy biernej postawie bramkarza i obrońców Myk głową strzelił wyrównującą bramkę. Po stracie gola nasi piłkarze nadal grali niedokładnie, bez żadnej koncepcji gry, natomiast zespół gospodarzy konsekwentnie dążył do zdobycia kolejnej bramki. W 31 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalny błąd popełnił bramkarz Huraganu Michał Rynkowski, w następstwie czego Tomasz Lukas zdobył bramkę dla przeciwnika. Piłkarze Huraganu starali się stworzyć sytuacje podbramkowe, jednak ich akcje były przeprowadzane wolno, bez żadnej koncepcji, a rośli obrońcy Sokoła w porę rozbijali wszystkie groźne sytuacje. W 42 minucie znowu nie popisali się obrońcy wołomińskiego zespołu i w następstwie Żurawski zdobył kolejną bramkę dla Sokoła.

Po zmianie stron zespół Huraganu rzucił się do odrabiania strat i w 51 minucie Kamil Rakowski zdecydował się na solową akcję, minął na pełnej szybkości trzech obrońców Sokoła i strzelił płasko po ziemi obok wybiegającego z bramki bramkarza. Dwie minuty później Marek Milewski doprowadził do remisu. Od tej chwili wydawało się, że nasi piłkarze kontrolują grę, ale w 58 minucie Krzysztof Słomski nie wykorzystał doskonałej okazji do zdobycia gola. Piłkarze Sokoła także próbowali atakować bramkę Huraganu, ale obrońcy nie popełniali już tak rażących błędów. W 82 minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej Żurawski znalazł się sam na sam z bramkarzem Huraganu i mimo rozpaczliwej pogoni obrońców Huraganu zdobył zwycięskiego gola.

Niestety, naszym piłkarzom nie udało się utrzymać statusu niepokonanego zespołu i po 2610 zwycięskich minutach przegrali mecz. Znawcy mówią, że było to jedno ze słabszych spotkań Huraganu w tym sezonie, ponoć było widać, że po wywalczeniu awansu do MLS zeszło z nich powietrze.

Sokół Serock – Huragan 4:3 (3:1)

Skład Huraganu: Rynkowski (Kucharczyk) – Olejewski, Chaciński, Gostyński, Porucznik – Szczupak, K. Rakowski, M. Wojdyna (Pazio) – Milewski, Marchewka (Greloch), Słomski.

Bramki zdobyli: Paweł Szczupak (4), Kamil Rakowski (51), Marek Milewski (53).

Żółte kartki: Marek Milewski (13), Kamil Rakowski (33, 62)

Czerwona kartka: po dwóch żółtych Kamil Rakowski (62).

Liga Okręgowa Seniorów Grupa II Strzelcy bramek dla Huraganu: 22 – Marek Milewski, 14 – Grzegorz Marchewka, 11 – Mariusz Olejewski, Krzysztof Słomski, 10 – Marek Wojdyna, 5 – Kamil Rakowski, 3 – Waldemar Koc, Rafał Klimkowski, Paweł Chaciński, 2 – Sebastian Kozłowski, Łukasz Porucznik, 1 – Artur Grotowski, Artur Pazio, Andrzej Greloch, Piotr Więch, Maciej Gostyński, Paweł Szczupak samobójcza.

Wieści Podwarszawskie Nr 25 (740)
26 VI 2005

Skip to content