Archiwum

20/06/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Huragan nadal zwycięża

Trwa dobra passa piłkarzy wołomińskiego Huraganu, występującego w Warszawskiej Lidze Okręgowej Seniorów. Mecz z Białołęką Warszawa miał duże znaczenie dla układu tabeli grupy II, zwycięstwo naszego zespołu przy stracie punktów przez Zwar, zapewniało naszym piłkarzom już na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu przynajmniej prawo uczestniczenia w barażach o MLS.

Zawodnicy Huraganu przystąpili do meczu silnie motywowani, lecz od początku piłkarze z Warszawy ustawili się na grę z kontry, pozostawiając z przodu tylko jednego napastnika. Nasz zespół starał się atakować, ale rywale nie popełniali błędów. Napastnicy Huraganu mimo szeregu doskonałych okazji nie mogli zmusić do kapitulacji bramkarza gości. Dopiero w 31 minucie lewą stroną boiska uciekł obrońcom Kamil Rakowski, ostro dośrodkował na długi słupek bramki Białołęki, tam najwyżej wyskoczył Grzegorz Marchewka, który zdobył prowadzenie. Goście nie załamali się utratą gola, wręcz przeciwnie, starali się za wszelką cenę zdobyć wyrównującą bramkę. W 35 minucie wspaniałą robinsonadą popisał się bramkarz Huraganu Michał Rynkowski, broniąc w ten sposób bardzo dobry strzał napastnika Białołęki.

Po zmianie stron warszawiacy ostro zaatakowali. W 48 minucie jeden z naszych obrońców w niedozwolony sposób starał się powstrzymać napastnika gości i sędzia odgwizdał rzut karny dla rywali. Egzekutorem tego rzutu był Nizio, który pechowo strzelił obok słupka. Dopiero niewykorzystany rzut karny załamał piłkarzy Białołęki, którzy oddali inicjatywę na boisku naszym zawodnikom. Raz za razem, to lewą, to prawą stroną boiska sunęły ataki na bramkę rywali, niestety, zawodnicy Huraganu niemiłosiernie pudłowali. Co nie udało się napastnikom, udało się w 59 minucie obrońcy Pawłowi Chęcińskiemu, który płaskim strzałem tuż przy słupku zmusił bramkarza Białołęki do kapitulacji. Jeszcze dwukrotnie nasi zawodnicy mieli dobre okazje do podwyższenia rezultatu, ale na przeszkodzie stawał bramkarz rywali, albo zawodzili napastnicy.

HURAGAN Wołomin – Białołęka Warszawa 2:0 (1:0)

Bramki dla Huraganu zdobyli: Grzegorz Marchewka (31), Paweł Chaciński (59) Żółta kartka: Andrzej Greloch (48)

Skład Huraganu: Rynkowski – Olejewski, Greloch, Chaciński, Gostyński (Szczupak), Porucznik – K. Rakowski (Górski), Klimkowski, M. Wojdyna (Pazio) – Marchewka, Milewski (Słomski)

Wieści Podwarszawskie Nr 21 (736)
29 V 2005

Skip to content