23/04/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

W drodze do ekstraklasy

W czwartej kolejce rozgrywek I ligi koszykarek Bank Spółdzielczy sure shot Wołomin pokonał Citro Grep AZS KK Jelenia Góra 75:52.

W sobotę 19 października na hali OSiR w Wołominie koszykarki wołomińskiego Banku rozegrały mecz IV kolejki z niepokonanym dotychczas zespołem Citro Grep z Jeleniej Góry. Zespół gości został wzmocniony przez Iwonę Koszuwara najlepszą zawodniczkę ubiegłego sezonu AZS Uniwersytet Wrocław i już w I kwarcie pokazał, że jest świetnie przygotowany do sezonu.

I kwarta pomimo dobrej gry Katarzyny Dulnik i Martyny Koc zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Banku 18:17. W II kwarcie zawodniczki gości jeszcze bardziej nacisnęły i schodziły na przerwę prowadząc 33:27. W wyniku tak agresywnej i zawziętej gry goście stracili swoją najlepszą zawodniczkę Małgorzatę Babicką, która uległa kontuzji ręki. Ten fakt oraz uwagi gospodarzy Witolda Ziółkowskiego poczynione podczas przerwy spowodowały koncert gry zawodniczek miejscowych, które trzecią kwartę rozpoczęły zdobywając kolejno 12 punktów i uzyskały 6 punktów przewagi. Cała trzecia kwarta zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem 28:7 zawodniczek Banku przesądzającym praktycznie losy spotkania. W czwartej kwarcie wygranej 20:12 powiększyły jeszcze swoją przewagę do 23 punktów w całym meczu.

W wołomińskim zespole wyróżniły się szczególnie Martyna Koc, Katarzyna Dulnik oraz powoli odzyskujący formę po chorobie Ludmiła Zdziesińska – kapitan zespołu.

Punkty dla Banku: Martyna Koc 20, Katarzyna Dulnik 19, Ludmiła Zdziesińska 10, Anna Załęska 9, Magdalena Arażny 8, Anna Kukiełka 7, Edyta Kisiel 2.