Archiwum

23/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Wiosną tego roku młodzi „stolarze” rozpoczęli swoje powiatowe zmagania w zawodach szkolnych. Tam, bez najmniejszych trudności udało im się zakwalifikować do kolejnego etapu rozgrywek.

Do turnieju, który odbył się w Garwolinie, gimnazjaliści z Lipińskiej przygotowywali się już od dobrych dwóch miesięcy. Co dwa dni, trzy razy w tygodniu, rozgrywali sparingi z kolegami ze Stolarki II. Trener – Karol Moczydłowski – na każdym treningu dawał chłopakom ostry wycisk, by jak najlepiej przygotować ich do czerwcowych zawodów. Jedyne czego się obawiał to, czy w ogóle będzie można pojechać do Garwolina – wiadomo chodzi o pieniądze. Te na szczęście się znalazły. Między innymi ze strony PZU. I tak 5 czerwca wołominiacy wyjechali na turniej o mistrzostwo województwa.

Młodzi „stolarze” pierwszy mecz rozegrali z drużyną z Zawidza – wygrana Wołomina 2:0. Kolejny ostatni grupowy mecz, z gospodarzami imprezy Garwolinem II – również wygrana chłopaków z Wołomina 2:0. W 1/8 finału Gimnazjum nr 3 zagrało w piątkowy poranek, natomiast 1/4 po południu. Po raz kolejny gimnazjaliści z Lipińskiej pokazali klasę. Najpierw wygrana z siódmą drużyną turnieju, potem dosyć nerwowy mecz z reprezentacją Ostrołęki (w drugim secie, przy stanie 20:13 dla Ostrołęki, wołominiacy odrobili 12 punktów i wygrali 25:22) również wygrany 2:0. „Stolarka” w wielkim finale spotkała się z warszawskim Ursynowem – znowu wygrana naszych 2:0.

Do pracy sędziów żadna drużyna nie miała pretensji. Cały turniej był bardzo dobrze zorganizowany. Podsumowując – Wołomin wszystkie spotkania wygrał 2:0! Teraz nasuwa się nam wszystkim pytanie: „I co dalej”? Niestety, nie znalazł się sponsor, aby zorganizować „Szkolne Mistrzostwa Polski”. Gimnazjaliści z Lipińskiej przywieźli (już po raz drugi z rzędu) tytuł Mistrzów Mazowsza. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, uda się powtórzyć obecny sukces i dołożyć do tego jeszcze mistrzostwo w zawodach klubowych. Życzymy powodzenia!

Wojciech Plichta

Nr 24 (585) Wieści Podwarszawskie
16 czerwca 2002

Skip to content