Archiwum

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

MKS Elita Wołomin – LA Basket Warszawa

9 stycznia w hali OSiR Huragan Wołomin, zespół MKS Elita rozegrał spotkanie z LA Basket Warszawa. Elita zagrała w składzie: Mańkowska, Bąk, Pyrzanowska, Hajduczek, Motyka.

Od początku trener Dąbrowski nastawiony był na grę z kontry. Właśnie z kontry padły pierwsze dwa punkty na konto wołominianek. Zaskakująco dużo fauli, bo aż trzynaście, zrobili goście z Warszawy. Po pierwszych 10 minutach już było widać, kto wygra cały mecz, bowiem wynik 40:5 dla Elity mówił sam za siebie. W drugiej kwarcie nasze kadetki zdobyły aż 23 punkty, przy tym nie robiąc ani jednego przewinienia. Wynik 83:19 i 64-punktowa przewaga coraz bardziej utwierdzał zawodniczki Elity, że znowu wygrają.

Kolejne dwie kwarty wołominianki urozmaicały bardzo efektownymi zagraniami. Goście nie wiedzieli jak powstrzymać reprezentantki Wołomina, tak więc zaczęli faulować. Wskutek nieczystej gry dwie zawodniczki z LA Basket musiały opuścić parkiet. Godny podziwu był ogromny doping ze strony kibiców Elity. I tak po czterech kwartach kadetki z Wołomina wygrały z zawodniczkami LA Basket Warszawa aż 153:36. Wszystkich sympatyków Elity cieszy fakt, że od 1 grudnia 2001 roku podopieczne Piotra Dąbrowskiego nie przegrały ani jednego spotkania. Trener cieszy się z sobotniej wygranej, ale myślami jest już przy spotkaniu z Mistrzyniami Polski, Sokołowem Podlaskim. Bądźmy wszyscy dobrej myśli. Mecz odbędzie się dopiero za dwa tygodnie, na swoim terenie. Życzymy powodzenia.

Skład MKS Elity Wołomin: Kamila Bąk, Maja Mańkowska, Magdalena Szulc, Anna Motyka, Agata Liberek, Iga Hajduczek, Katarzyna Trzcińska, Magdalena Pyrzanowska, Karolina Kosiarska, trener Piotr Dąbrowski.

Wojciech Plichta

Nr 7 (568) Wieści Podwarszawskie
17 lutego 2002

Skip to content