Archiwum

23/05/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Od września spotkania pierwszoligowej Stolarki rozgrywane będą w Radzyminie.

Towarzystwo Siatkówki Stolarka Wołomin doszło w ubiegłą środę do porozumienia z władzami Radzymina. Dzięki przychylności miejscowych samorządowców oraz inicjatywie radzymińskiego oddziału Izby Gospodarczej, zespół Stolarki rozpocznie sezon w nowopobudowanej hali sportowej w Radzyminie. Przedstawiciele klubu oglądali już przyszłą siedzibę Stolarki. W środę skonkretyzowano również warunki współpracy między Towarzystwem a miastem Radzymin. Według wstępnych ustaleń wołomińscy siatkarze będą rozgrywali wszystkie swe spotkania w Radzyminie. Tam też, przynajmniej dwa razy w tygodniu, będą trenowali, przed ligowymi zmaganiami. W najbliższym czasie, między klubem a miastem, podpisana zostanie również umowa uściślająca ramy współpracy sportowców z gminą.

Nowa, duża i wygodna Hala udostępniona zostanie siatkarzom 15 września, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Spełnia ona wszelkie wymogi serii A pierwszej ligi. Ma ponadto widownię, która szacuje się, jest w stanie zmieścić pięciuset kibiców na trybunach i ośmiuset na balkonie. Obecnie na terenie obiektu prowadzone ostatnie prace wykończeniowe. Wszelkie koszty związane z użytkowaniem hali pokrywać ma starostwo powiatu. W ten sposób poniekąd obejmuje ono patronat nad pierwszoligowym zespołem. Na ten cel wykorzystane zostaną m.in. dotacje przyznane Stolarce przez władze powiatu.

– Nie jest naszym marzeniem grać w Radzyminie. Widać Bóg chciał tak i dał nam halę w tym mieście – tłumaczy kierownik pierwszoligowego zespołu Jarosław Szerszeniewski. Dodaje jednak, że T.S. Stolarka nie odchodzi z Wołomina na dobre. Pierwsza liga wróci, gdy tylko stworzone zostaną wymagane od niej przez PZPS warunki. Mowa tu oczywiście o hali, której Wołomin nie ma. Szerszeniewski obawia się, że trudno będzie do nowych warunków przekonać kibiców Stolarki. Liczy jednak na to, że nie opuszczą oni zespołu w tak ciężkiej sytuacji, u progu ekstraklasy i do tego w nowym miejscu.

– Myślę, że powinni oni zrozumieć, iż hala z prawdziwego zdarzenia, to warunek istnienia T.S. w IA – tłumaczy. Z myślą o kibicach Stolarka najprawdopodobniej zapewniać będzie autokary, które dowozić będą sympatyków wołomińskiego zespołu na pierwszoligowe spotkania.

Nowe nabytki

Potwierdzono już również pierwszy tegoroczny transfer Stolarki. Do składu dołączył Mariusz Sordyl, doskonały atakujący, który ostatnie dwa lata spędził we Francji, grając w tamtejszej lidze. Poprzednio zaś grał on w AZSie Olsztyn i warszawskiej Legii. Podpisał już kontrakt ze Stolarką i wszystko wskazuje, że atakujący, którego tak długo szukało Towarzystwo, w zespole grać będzie dłużej niż jeden sezon. Równolegle prowadzone są także rozmowy z byłym kapitanem reprezentacji kraju Rafałem Legieniem. Stolarka myśli również o perspektywicznym, sukcesywnym odmłodzeniu składu. Między innymi dlatego też w tym sezonie z pierwszym zespołem trenować będą niektórzy juniorzy wołomińskiego MOSu. Ma to być również impuls do pobudzenia siatkówki młodzieżowej, która od dłuższego czasu przeżywa kryzys na terenie powiatu wołomińskiego.

P.Ł.

Ligowy sezon rozpoczyna się już 30 września.

Wieści Podwarszawskie Nr 28 (487)
16 lipca 2000

Skip to content