Archiwum

20/06/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Młode koszykarki z Wołomina pokonały swojego odwiecznego rywala „Pogoń” Siedlce. Zrobiły to naprawdę w imponującym stylu. Goście ulegli „Elicie” 41:92. To już trzecia wygrana z rzędu podopiecznych trenera Piotra Dąbrowskiego.

Jeszcze w poprzednim sezonie siedlecka „Pogoń” była nie do pokonania przez zespół z Wołomina. To właśnie drużyna z Podlasia wyeliminowała „Elitę” z grona najlepszych zespołów w Polsce. Teraz wszystko się odmieniło. Wzmocnione personalnie młode wołominianki gromią rywali z meczu na mecz.

W minioną niedzielę „Pogoń” nie miała żadnych szans. Podopieczne Piotra Dąbrowskiego wspaniale zagrały przede wszystkim w obronie, zaliczając aż 25 przechwytów. Najbardziej waleczną zawodniczką na parkiecie była Kamila Bąk, która jak gladiator walczyła o każdą piłkę w obronie i w ataku. Najwięcej punktów dla „Elity” zdobyła Anna Motyka – 16. Spotkanie zakończyło się wynikiem 92-41 dla juniorek z Wołomina. Zerowy bilans porażek „Elity” o czymś świadczy.

– Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie. „Pogoń” Siedlce to jedne z najlepszych zespołów juniorskich w Polsce. Sukces przyniosła nam dzisiaj konsekwentna gra w obronie i wysoka skuteczność w ataku. Jednak ten mecz pokazał mi co jeszcze trzeba poprawić w sposobie gry mojej drużyny. Wciąż popełniamy jeszcze proste, niepotrzebne błędy – powiedział nam Piotr Dąbrowski, trener MKS OSiR „Elity” Wołomin.

Teraz kilkunastodniowa przerwa w rozgrywkach, ale w listopadzie znowu wracamy na parkiet.

Skład „Elity”: Motyka – 16, Brzózka – 14, Gyor – 13, Żuchlewska – 11, Trela – 11, Bąk – 9, Parobczy – 8, Snopek – 5, Mańkowska – 3, Hajduczek – 2, Trzcińska – 0

Jakub Pietrzak

Wieści Podwarszawskie Nr 44 (656)
2 XI 2003

Skip to content