19/04/2024

8 stycznia koszykarki z Elity rozegrały na wyjeździe mecz z SMS PZKosz o wejście do I ligi żeńskiej. Niestety nie udało im się po raz drugi pokonać drużyny stołecznej. Już na początku spotkania miały 7 punktów straty do gospodyń.

Niecelne rzuty „sam na sam z koszem” i słaba gra w obronie pozwoliła wygrać I połowę 50:34 drużynie SMS. Drugą partię wołominianki rozpoczęły podobnie, nie tylko nie nadrobiły powstałych strat, ale również pozwalały na powiększenie przewagi warszawiankom. W efekcie uległy w II połowie 35:44 a cały mecz przegrały 69:94.

Dla Elity punkty zdobywały: Eliza Jasielon 6, Joanna Rytel 0, Edyta Kisiel 16, Anna Kukiełka 7, Róża Zajkowska 0, Eliza Szlagier 7, Katarzyna Szczepaniak 8, Adrianna Sitarek 6 oraz Anna Gadomska 8.

16 stycznia I zespół juniorek wołomińskiej Elity rozegrał we własnej hali mecz z KU AZS Prus Siedlce Wołomiński zespół wystąpił w meczu osłabiony. Nie zagrały w nim (chore) dwie wysokie, podstawowe zawodniczki: Martyna Koc i Katarzyna Szczepaniak.

Już od początku spotkania dało się zauważyć dobrą grę najwyższej z wołominianek Edyty Kisiel, która w akcjach pod koszem był niezastąpiona. W przeciwieństwie do Edyty druga wysoka zawodniczka Elity, Aleksanda Wójcik nie zagrała dobrze, pozwalając na to, aby dużo niższe zawodniczki z Siedlec zbierały piłkę spod kosza. Od pierwszych minut gry koszykarki z Elity starały się uzyskać jak najwyższą przewagę nad przyjezdnymi. Częste przechwyty Elizy Jasielon i bardzo dobra celność Edyty Kisiel pozwoliły na 4-5 punktową przewagę. Wołominianki nie tylko nie dały sobie odebrać nadwyżki punktowej, ale dobrą grą w obronie doprowadziły do podwyższenia jej i do wygranej w pierwszej partii 45:37.

W drugiej odsłonie w grę dziewcząt Elity wdarł się chaos, ale mimo to nadal podwyższały przewagę. Drugą połowę wołominianki wygrały 36:31, a całe spotkanie 81:68.

Punkty dla Elity zdobyły: Róża Zajkowska 2, Sylwia Kamińska 0, Agnieszka Loranty 4, Adrianna Sitarek – kapitan 9, Edyta kisiel 23, Anna Kukiełka 7, Eliza Jasielon 15, Aleksandra Wójcik 5, Anna Gadomska 10, Anna Cymerman 2, Eliza Szlagier 2, Joanna Rytel 2.